پردازنده AMD برای رفع مشکل کمبود کارت گرافیک

پردازنده AMD برای رفع مشکل کمبود کارت گرافیک

90aae77e00456bef75d2706c7e70ee25 M 1 پردازنده AMD برای رفع مشکل کمبود کارت گرافیک
پردازنده AMD برای رفع مشکل کمبود کارت گرافیک

AMD به خوبی آگاه است که کارت گرافیکRadeon آن کمبود دارد و شرکت امروز اعلام کرد که واحد های بیشتری ایجاد کرده است تا بر روی آن کار کنند.

هر دو AMD و رقیب اصلی آن یعنی Nvidia تقاضای فوق العاده بالایی برای پردازنده گرافیکی در طول سال گذشته داشته اند.مشتریانی که به دنبال استفاده از کارت گرافیک برای Cryptocurrency از قبیل Ethereum هستند،AMD در ماه اوت نسخه ی جدید سری RX vega  از پردازنده های گرافیکی عرضه خواهد کرد.دو کارت گرافیکی مدل Vega 56 و Vega 64  که آز آن زمان به طور عمده فروخته می شود.حتی برای مدل های سفارشی که از این پردازنده ها استفاده می کنند TechSpot امروز گزارش داد: “دستیابی همزمان به دوتراشه غیرممکن است.”

AMD امروز گزارش های قوی خود را برای سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۷ خود اعلام کرد که درآمد ۱،۴۸ میلیارد دلاری – افزایش ۳۴ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است. این مبلغ شامل ۹۵۸ میلیون دلار بود که توسط بخش پردازش و گرافیکAMD، که رقمی ۶۰ درصد بالاتر از همان ربع سال قبل بود، بود. این افزایش در “در درجه اول به دلیل فروش قوی گرافیکRadeon و رایانه پردازنده های دسکتاپ”، گفت و دلیل سود خود را اینگوته بیان کرد.

کمبود کارت گرافیک باعث می شود تا خرده فروشان اقدامات غیر معمول انجام دهند مدیر عامل شرکت AMD و رییس کل، دکتر سو گفت که در طول یک تماس با سرمایه گذار درمورد گزارش درآمد بحث شد. مدیر عامل AMD و رئيس کل دکتر سو گفت: “بازار معادن رمزگذاری شده ارز” مصرف بسیاری از پردازنده های گرافیکی دارد.همچنین او اضافه کرد:این بخش خوبی از کسب و کار ما است. دکتر سو اظهار داشت که بخش عمده ای از رشد فروش در AMD ،کارت های گرافیکی آن است، که “خارج از بازار بلاک چینی” است و اذعان کرد که تقاضای بالا از آن بخش، باعث ایجاد اختلاف شدید در جای دیگری شده است.

دکتر سو گفت: “کانال گرافیکی بسیار کم است و ما مطمئنا کار می کنیم تا این محیط کانال را دوباره پر کنیم.” از آنجا که در دسترس بودن کارت گرافیک “پایین تر از آن است که ما می خواهیم آن را داشته باشد،” او اضافه کرد، “ما در حال رونق تولید هستیم”. با این حال، دکتر سو اشاره کرد که AMD مواجه در برخی از مسائل مربوط به عرضه خود: اگر چه تولید محدود نمیشود با وجود سیلیکون، این شرکت با کمبود حافظه هایGDDR5 و HBM2 مخالف است. (نوع سابق RAM در کارت های سریRX 400 و RX 500 استفاده می شود، در حالی که این دومین در خط RX Vega استفاده می شود.)

دکتر سو گفت: “ما همچنان با همکاران تقویت حافظه  ادامه کار میدهیم.” AMD می تواند بازار را با GPU های بیشتری در سال جاری پر کند، بخش مهمی از یک راه برای به اشتراک گذاردن کارت های گرافیکی این شرکت در یک فرصت بهتر خواهد بود. راه حل AMD بر روی چیزی تاثیر نمی گذارد که Nvidiaگزارش می دهد: مشاوره خرده فروشان برای اجرای اقدامات برای کمک به بازیکنان دارای کارت های گرافیکی  شان است. خرده فروشان یکی دیگر از بخش های در کلیدی تعادل بازار هستند و در حال حاضر اقدامات لازم را برای جلوگیری از معدنچیان معدن کریپتالارگا در هنگام خرید در اختیار دارند.

مطالب مشابه

ننسخه کرک شده بازی Monster Energy Supercross در فروشگاه قرار گرفت

ننسخه کرک شده بازی Monster Energy Supercross در فروشگاه قرار...

نسخه کرک شده بازی GTA V در فروشگاه قرار گرفت

نسخه کرک شده بازی GTA V در فروشگاه قرار گرفت...

بازی کرک شده Dynasty Warriors 9 برای pc

بازی کرک شده Dynasty Warriors 9 برای pc بازی Dynasty...